
POLITIKA & SPOLEČNOST / Recenze
Kosatíkovo slovenské, ale vlastně i české století
Někdy po loňských Vánocích jsem se během týdne potkal při různých příležitostech se dvěma svými známými. Liší se od sebe…
Někdy po loňských Vánocích jsem se během týdne potkal při různých příležitostech se dvěma svými známými. Liší se od sebe…
V „Salonu“ Práva vyšla 21. dubna 2022 celostránková „recenze“ mé knihy Pražské jaro 1968: přerušená revoluce? (Academia, Praha 2021).[1] „Oblastí specializace“…
Přestože od vydání knihy Jacka Ewinga letos uplynou již čtyři roky, stojí stále za přečtení a za hlubší zamyšlení nad celkovým…
Proč některé země a společnosti reagují na katastrofy lépe než jiné? Jak dochází k tomu, že se jedny v důsledku katastrofy rozpadnou, zatímco…
Americký ekonom Thomas Sowell (1930) patří mezi autory, jehož knihám nebývá v českém prostředí věnována velká pozornost. Je to dáno dvěma…
Když američtí profesoři politologie z Harvardovy univerzity Steven Levitsky a Daniel Ziblatt vydali v roce 2018 svou knihu Jak umírá demokracie, kterou v témže…
Stejně jako mnozí jiní jsem předpokládal, že se zánikem sovětské říše vymře v západním světě sklon k utopiím. Mýlil jsem se. Politika…
Útlá knížka Václava Klause s názvem 30 let cesty ke svobodě, ale i zpět je určitým sumářem aktuálního myšlení našeho bývalého prezidenta.
Komentátor Ben Shapiro a senátor Ben Sasse analyzují příčiny rozkolu v americké společnosti a nabízejí cestu, jak ji opět sjednotit.
Skutečně je Trump tak nevídaný úkaz v historii americké politiky? A jestli ne, proč je kolem něj tak ohromné pozdvižení.